Badania nad wojskowymi maszynami

W takiej komorze bada się nie tylko urządzenia cywilne, ale również wojskowe. Musi być do tego celu przygotowane odpowiednie stanowisko. Oczywiście trzeba pamiętać, że taka komora ma swoje ograniczeniach pod względem gabarytów jak i pod względem ciężaru, a zatem trzeba dokładnie wszystko sprawdzić czy aby na pewno takie urządzenie może się tam znaleźć. Jeśli wszystko pasuje i wszystko się zgadza to można będzie przystąpić do badania. Dzisiaj badania są naprawdę bardzo ważne i trzeba je przeprowadzać w instytutach, które są do tego dobrze przygotowane. Największa komora jest wstanie pomieścić urządzenie, które ma trzy tony wagi, a zatem będzie to jakiś bardzo duży silnik od czołgu albo innego urządzenia. Tutaj też trzeba badać kompatybilność elektromagnetyczną.

Komory EMC

W Polsce mamy w wielu instytutach urządzenia, które będą wstanie zbadać kompatybilność elektromagnetyczną urządzeń. To dobrze, że komora emc nie jest dla nas niczym nowym. Urządzenie powinny być wykonane z dbałością o wszystkie szczegóły. To oznacza, że do wnętrza komory nie mogą przepływać żadne zakłócenia w postaci fal elektromagnetycznych. Jeśli komora emc nie będzie we właściwy sposób przygotowana to niestety, ale badania nie będą wiarygodne i urządzenie tak naprawdę może nie spełniać praktycznie żadnych norm. Co ciekawie w takich komorach można również badać silniki spalinowe? Jest specjalny stół gdzie będzie można taki silnik ustawić, ale to nie wszystko.

Trzeba gdzieś będzie odprowadzać spaliny, a zatem taka komora emc powinna mieć właśnie taką możliwość. Jeśli tak jest to wiemy, że jest idealnie przygotowana do tego żeby można było przeprowadzać różne badania. Jakby nie patrzeć dzisiaj w silniach jest bardzo dużo elektroniki i nie może ona zakłócać pracy innych urządzeń. Jeśli przejdzie nam obok domu samochód to nagle nie może być tak, że zacznie nam źle odbierać telewizor. To byłoby niedopuszczalne, dlatego firmy, które wydają certyfikaty pilnują tego żeby wszystko współgrało ze sobą.

Brak możliwości komentowania